1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Telefon Aramalarında Nasıl Konferans Yapılır? (Android), (İOS) 2024

Telefon Aramalarında Nasıl Konferans Yapılır? (Android), (İOS) 2024
Telefon Aramalarında Nasıl Konferans Yapılır? Konferans Yapılır?
0

Telefon Aramalarında Nasıl Konferans Yapılır? Akıllı cep telefonları birçok farklı özellikleri sayesinde gündelik hayatta sıklıkla kullanılır. İnternet bağlantısı üzerinden birçok işlemi saniyeler içerisinde, evinizin konforunda yapmanızı mümkün kılan bu modern ve kullanışlı cihazlar iletişim yöntemlerini de kökünden değiştirir. Akıllı cep telefonları kullanılarak aramalar yapılabilir ve sesli görüşmeler gerçekleştirilebilir.

Telefon Aramalarında Nasıl Konferans Yapılır?

Bir tarafın kullandığı cep telefonundan oluşturulan sinyalin karşı tarafın cep telefonu tarafından yakalanması sonucu gerçekleştirilen sesli görüşmelerde taraf sayısı artırılabilir. Bu sayede toplantılar, grup konuşmaları gibi çok taraflı sesli görüşmeler, akıllı cep telefonları sayesinde, zamandan ve mekandan bağımsız olarak kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Siz de cep telefonunuzdan konferans araması yaparak birden fazla kişiyle aynı anda konuşabilirsiniz.

Telefon Aramalarında Nasıl Konferans Yapılır?
Telefon Aramalarında Nasıl Konferans Yapılır?

Konferans Araması Nedir?

Konferans araması günümüzde bütün akıllı cep telefonlarında bulunan, birden fazla kişi ile aynı anda, sesli şekilde görüşme yapılabilmesini mümkün kılan kullanışlı bir özelliktir. Konferans aramaları sayesinde kişiler görüştükleri taraflar ile aynı anda başka kişilerle de, tek sesli görüşme içerisinde konuşabilir. Konferans aramalarında taraf sayısının sınırı cep telefonu modellerine göre değişiklik gösterebilir. Bu özellik sayesinde birden fazla kişinin katılması gereken toplantıları sesli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Aynı zamanda sevdiklerinizi tek bir konferans  görüşmesinde toplayarak her biri ile aynı anda konuşabilir, gerçek ve samimi bir sohbet deneyimini, herhangi bir vakitte, herhangi bir zamanda elde edebilirsiniz. Konferans  görüşmesi açmak oldukça basittir. Bu özellik günümüzde üretilen birçok akıllı cep telefonunda varsayılan olarak bulunur.

thumbnail
Önerilen Yazı
Telefondan İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır? Adım Adım Detayları (Android, İOS)
Telefon Aramalarında Nasıl Konferans Yapılır?
Telefon Aramalarında Nasıl Konferans Yapılır?

Hangi Telefonlarda Konferans Araması Yapılabilir?

Telefonda konferans araması yapma konusunda birçok kişi bilgi almak ister. Aynı zamanda hangi akıllı cep telefonlarının bu özelliği desteklediği de büyük bir merak konusudur. Konferans araması yapmak cep telefonlarına sonradan eklenen, ya da herhangi bir uygulamanın indirilmesi ile eklenen bir özellik değildir. Çoğu cep telefonunda bu özellik kendiliğinden bulunur. Kullanımı da oldukça kolaydır.

Akıllı cep telefonunuzda bir konferans araması yapmak, cep telefonunuzda bu özelliğin olup olmadığını öğrenmek için standart bir arama yapabilirsiniz. Arama esnasında, ekranda beliren butonlardan ‘Konferans Araması’ ya da ‘Arama Ekle’ ya da ‘Kişi Ekle’ seçeneklerine tıklayabilirsiniz. Bu seçeneğin ismi cep telefonu modeline göre değişebilir. Bu seçeneklere tıklayarak halihazırda süren aramaya başka bir kişiyi de dahil edebilir ve üç kişi ya da daha fazlası ile aynı anda sesli görüşme yapabilirsiniz.

Telefon Aramalarında Nasıl Konferans Yapılır?
Telefon Aramalarında Nasıl Konferans Yapılır?

Konferans Araması Ne İşe Yarar?

Konferans araması adından da anlaşılabileceği üzere birden fazla kişi ile aynı anda görüşme yapabilmenizi sağlar. Bu özellik sayesinde birden fazla kişi ile aynı anda görüşebilir, toplantı yapabilir ve sohbet edebilirsiniz. Aynı şekilde görüntülü olarak da birden fazla kişiyle konuşmanız mümkündür. Neredeyse her akıllı cep telefonunda kendiliğinden bulunan konferans araması özelliği sayesinde toplantılar, görüşmeler uzaktan, kolayca yapılabilir.

Cep telefonunuzun konferans araması özelliğini kullanarak görüşme fırsatı bulamadığınız aileniz, sevdikleriniz ya da arkadaşlarınız ile uzaktan sesli olarak görülmeniz mümkündür. Birden fazla arkadaşınızı tek konferans aramasına ekleyerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Telefonda Konferans Araması Nasıl Yapılır?

Birçok kişi konferans araması nasıl yapılır sorusuna cevap arar. Bu özellik birçok telefonda bulunur ve kullanımı da oldukça basittir. Birden fazla kişi ile aynı anda sesli görüşme yapabilmenizi sağlayan konferans araması şu şekilde yapılabilir:

  • Konferans araması yapabilmek için ilk etapta bir arama başlatmanız gerekir. Konferans araması içerisinde olmasını istediğiniz bir kişi ile normal bir sesli ya da görüntülü görüşme başlatabilirsiniz.
  • Bu iki taraflı görüşme sırasında arama ekranında bulunan butonları kullanarak aramaya başka bir kişiyi ekleyebilir ve bir konferans görüşmesi başlatabilirsiniz.
  • Arama ekranında konferans görüşmesi için kullanabileceğiniz butonun adı cep telefonu modellerine göre değişiklik gösterebilir. Bu buton ‘Arama Ekle’ isimli olabilir. Aynı zamanda ‘Aramaya Kişi Ekle’ ya da ‘Konferans Araması Başlat’ da olabilir.

Uygun butonu bulduktan sonra kolayca kişi ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda kişi listesi ekranında birden fazla kişiyi seçtikten sonra da ‘Konferans Araması Başlat’ seçeneğine tıklayabilir ve seçtiğiniz kişilerin her biri ile aynı anda, toplu bir konferans görüşmesi yapabilirsiniz.

Telefon Aramalarında Nasıl Konferans Yapılır?
Telefon Aramalarında Nasıl Konferans Yapılır?
thumbnail
Önerilen Yazı
Twitter Hesapsız Giriş Nasıl Yapılır? Twitter Hesapsız Dolaşma

Kolayca Konferans Araması Yapma

Kolayca konferans araması yapma işlemi için standart bir arama başlatın. Sonrasında arama devam ederken arama ekranında yer alan ‘Kişi Ekle’ butonuna tıklayın. Açılan kişi listesinden konferans aramasına dahil etmek istediğiniz kişiyi seçin. Bu şekilde konferans araması oluşturabilir, tekrar ‘Kişi  Ekle’ butonuna tıklayarak ikiden fazla kişiyle de aynı anda görüşme yapabilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir