1. Anasayfa
 2. Başvuru
Trendlerdeki Yazı

TRT Çocuk Rüzgar Gülü Başvuru 2024

TRT Çocuk Rüzgar Gülü Başvuru – Başvuru Formu ve Yaş Sınırı 2024
TRT Çocuk Rüzgar Gülü başvurusu
0

TRT Çocuk Rüzgar Gülü Başvurusu Nasıl Yapılır? TRT Çocuk Rüzgar Gülü Başvuru – Başvuru Formu ve Yaş Sınırı birçok çocuk ve ebeveyn tarafından merak edilmektedir. TRT Çocuk’un popüler yarışma programı Rüzgar Gülü, sadece eğlendirmekle kalmayıp aynı zamanda çocukları eğiten ve çeşitli ödüller sunan bir program olarak büyük ilgi görmektedir. Çocukların çok sevdiği bu yarışmaya ekran karşısındaki pek çok çocuk da katılmak istemektedir.

TRT Çocuk Rüzgar Gülü Başvurusu

Ebeveynler de özellikle TRT Çocuk Rüzgar Gülü başvuru – başvuru formu ve yaş sınırı konularında bilgi almak istemektedir. Rüzgar Gülü yarışmasına başvurular sadece TRT Çocuk web sitesi üzerinden, özel olarak oluşturulmuş Rüzgar Gülü sayfası aracılığıyla yapılabilmektedir.

Başvuru şartları ve detaylar yine bu sayfada yer almaktadır. Çocuklarını bu heyecanlı yarışmaya katılmak için teşvik eden ebeveynler, çocuklarının hazırlık yapabilmesi için TRT Çocuk’un Rüzgar Gülü oyun uygulamasını Google Play Store, App Store ve AppGallery üzerinden indirebilmektedir.

Aynı zamanda TRT Çocuk web sitesi üzerinden de bu oyunu oynamak mümkün olurken, çocuklar keyifli bir vakit geçirmek için bu eğitici ve eğlenceli oyunu bilgisayarlar veya telefon başında oynayabilmektedir.

Rüzgar Gülü yarışması, çocukların hem eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamakta hem de öğrenmeye yönlendirmektedir. Bu nedenle çocukların katılımını teşvik etmek isteyen aileler için harika bir fırsat sunmaktadır.

TRT Çocuk Rüzgar Gülü Başvuru
TRT Çocuk Rüzgar Gülü Başvuru

Rüzgar Gülü Başvuru

Rüzgar Gülü yarışmasına katılmak isteyen çocuklar, başvurularını ebeveynleri ile birlikte www.trt çocuk.net.tr Rüzgar Gülü sayfası üzerinden başvuru formunu doldurarak kolayca ve hızlıca yapabilmektedir.

Rüzgar Gülü yarışmasına çocukları için başvurmak isteyen ebeveynler başvuru sürecini öğrenmek isterken, ebeveynlerin çocukları ile birlikte şu adımları takip ederek Rüzgar Gülü başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilmesi mümkün olmaktadır.

 • TRT Çocuk www.trtcocuk.net.tr/ruzgar-gulu web sitesine gidin.
 • Ana sayfanın sağ üst kısmından “Arama” butonuna tıklayın.
 • Arama motoruna “Rüzgar Gülü” yazın ve çıkan seçeneğe tıklayın.
 • Açılan sayfada yer alan “Yarışma” seçeneğine tıklayın.
 • Ardından sayfada yer alan “Rüzgar Gülü Programı Yarışmacı Başvurusu” seçeneğine tıklayın.
 • Başvuru formu alanına ulaştıktan sonra formu doldurmaya başlayın.
 • Başvuru formu içerisinde sizden çocuğunuz ve sizin hakkında istenen tüm bilgileri ilgili eksiksiz ve doğru bir şekilde ilgili alanlara yazın.
 •  “Gönder” butonuna tıklayın.

Rüzgar Gülü başvuru işlemi bu adımlarla gerçekleştirilmekte ve yarışma ekibi tarafından gönderilmiş olan bu form incelenmektedir. Yapılan değerlendirme sonucunda çocuğun yarışmaya katılması kabul edildiği takdirde formda yer alan iletişim bilgileri ile kişilerle iletişime geçilmektedir.

Ardından ebeveynler çocuklarının bu yarışmaya katılması için tüm detaylı bilgileri alabilmekte ve çağrıldıkları gün Rüzgar Gülü stüdyolarına giderek yarışmaya katılabilmektedir.

Rüzgar Gülü Başvurusu İçin Aşağıda ki Görselli Olarak Başvuru Adımlarını Takip Edebilirsiniz;

Rüzgar Gülü Başvuru Formu

Rüzgar Gülü yarışmasına yalnızca TRT Çocuk web sitesi üzerinden başvuru formu doldurularak başvuru yapılabilmekte ve bu nedenle de pek çok çocuk ve ebeveyni Rüzgar Gülü başvuru formu hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir.

www.trtçoçuk.net tr rüzgar gülü başvurusu için girilmesi gereken web sitesidir ve bu sitede Rüzgar Gülü yarışmasının sayfasından başvuru formuna kolayca ulaşılabilmektedir. Başvuru formunda yalnızca bazı kişisel ve iletişim bilgileri talep edilmektedir.

Rüzgar Gülü sayfasında “Yarışma” bölümüne erişen kişiler, başvuru bölümüne tıklayarak formu açabilmektedir. Başvuru formunda çocuklardan ve ebeveynlerinden istenen bilgiler ise şunlar olmaktadır.

 • Çocuğun adı
 • Çocuğun soyadı
 • Doğum tarihi
 • İl
 • İlçe
 • Ebeveyn adı
 • Ebeveyn soyadı
 • E-posta
 • Telefon Numarası

Başvuru formunda talep edilen tüm bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde yazıp “Gönder” butonuna tıklayan çocuklar yarışmaya davet edilme hakkı kazanabilmektedir. Başvurular genellikle kısa bir süre içerisinde değerlendirilmekte ve kabul edilen başvuru sahipleri aranmaktadır.

Rüzgar Gülü Yaş Sınırı

Rüzgar Gülü yarışmasına katılmak isteyenlerin sağlaması gereken bazı şartlar bulunmaktadır ve bunların başında da yaş sınırı gelmektedir. Programa yalnızca belirli bir yaş aralığında olan çocuklar kabul edilmekte ve özellikle Rüzgar Gülü başvuru yaş sınırı pek çok kişi tarafından merak etmektedir.

TRT Çocuk Rüzgar Gülü yarışmasına katılabilmek için 8-15 yaş aralığında olmak gerekmektedir. Yani 8 yaşından küçük ve 15 yaşından büyükler yarışmaya başvuramamaktadır. Ancak 8-15 yaş aralığındaki çocuklar yarışmaya başvurabilmektedir.

Yaş sınırını karşılayan çocuklar başvuru formunu ebeveynleri ile birlikte doldurduktan sonra başvurularını gönderip yarışmaya katılmaya hak kazanabilmektedir. Genellikle programa 8-10 yaş aralığındaki çocuklar davet edilmektedir.

Ancak belirlenen yaş sınırına göre 15 yaşına kadar da yarışmaya katılabilmek mümkün olmaktadır.

TRT Çocuk Rüzgar Gülü Telefon Numarası

TRT Çocuk’un sevilen programı Rüzgar Gülü’ne çocukları için başvurmak isteyen ebeveynler, özellikle başvuru için programın bir başvuru telefon numarası veya Whatsapp hattı olup olmadığını oldukça merak etmektedir.

TRT Çocuk Rüzgar Gülü telefon numarası bulunmamaktadır. Başvurular yalnızca TRT Çocuk resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Yani kişiler herhangi bir telefon numarasını arayarak veya mesaj göndererek başvuru yapamamaktadır.

TRT Çocuk Rüzgar Gülü Başvuru
TRT Çocuk Rüzgar Gülü Başvuru

Rüzgar Gülü Nasıl Bir Yarışma?

TRT Çocuk’ta yayınlanan bir çocuk yarışma programı olan ve çok sevilen Rüzgar Gülü’nün sunuculuğunu Serkant Özenç ve Emel Yurt yapmaktadır. TRT Çocuk ekranlarında her gün saat 18.55’te canlı olarak yayınlanan Rüzgar Gülü formatı da oldukça merak edilmektedir.

Rüzgar Gülü nasıl bir yarışma? Sorusuna yanıt olarak; Yarışmanın formatı Soru-cevap eşliğindedir ve ilk olarak bilgisayar tarafından programda yer alan oyunlar içerisinden rastgele bir oyun seçilmektedir.

Daha sonra o oyun ile ilgili hazırlanan sorular çocuklara sorulmaya başlanmaktadır. Atasözleri oyunu hariç tüm oyunlarda ve sorularda iki seçenek bulunmakta ve çocuklara soruyu cevaplamak için 90 saniye süre verilmektedir.

Yarışma sonunda ise çocuklara toplam doğru cevap sayısına göre çeşitli ödüller verilmektedir. Yarışmada yer alan oyunlar ise şöyledir.

 • TRT Çocuk Kahramanları
 • Ne Nerede Türkiye?
 • Ne Nerede Dünya?
 • Nesi Meşhur Türkiye?
 • Nesi Meşhur Dünya?
 • Kitap Kurdu
 • Atasözleri
 • Hayvanları Tanıyalım

TRT Çocuk Rüzgar Gülü Ne Zaman Başlayacak?

TRT Çocuk Rüzgar Gülü yarışması bir süre önce ara vermiş ve yepyeni görünümü ile ekranlara yeniden döneceğinin müjdesi verilmiştir. Özellikle çocukların severek izlediği ve hem eğlenip hem de bilgilendiği Rüzgar Gülü çocuk yarışma programının ne zaman başlayacağı merak edilmektedir.

TRT Çocuk Rüzgar Gülü ne zaman başlayacak? Sorusuna yanıt olarak; Rüzgar Gülü 1 Kasım’dan itibaren TRT Çocuk ekranlarında çocukların karşısında olacaktır. Haftanın her günü yayınlanacak olan program, 18.55’de başlayıp 19.20’de son bulacaktır.

TRT Çocuk Rüzgar Gülü başvurusu
TRT Çocuk Rüzgar Gülü başvurusu

Rüzgar Gülü Başvuru Şartları

Rüzgar Gülü yarışma programına katılmak isteyen çocuklar ve ebeveynleri özellikle yarışmanın başvuru şartlarının neler olduğunu araştırmaktadır. Rüzgar Gülü başvuru şartları oldukça basittir ve yarışma için yalnızca yaş sınırı aranmaktadır.

Çocuklar için üretilen bir yarışma programı olduğu için belirli bir yaş aralığında olmayan çocuklar yarışmaya katılamamaktadır. Yaş sınırı haricinde ise başka herhangi bir şart aranmamaktadır. Çocukların yarışmaya katılabilmek için 8 ila 15 yaş arasında olması gerekmektedir.

8 Yaşından küçük ve 15 yaşından büyükler yarışmaya çağrılmamaktadır.  Yaş şartını karşılayan tüm çocuklar ebeveynleri ile başvuru formunu doldurup gönderebilmektedir.

Program ekibi tarafından değerlendirilen başvurular, kabul edilmesi halinde formda belirtilen telefon numarası ekip tarafından aranarak yarışmaya katılmaya hak kazandıkları belirtilmekte ve artık yarışmaya hazırlanma süreci başlamaktadır.

Yarışmaya katılma tarihi, stüdyo adresi ve yarışmada dikkat edilmesi gerekenler gibi tüm bilgiler çocuklara sunulmaktadır.

 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir