1. Anasayfa
 2. Başvuru
Trendlerdeki Yazı

TRT Çocuk Variloto Başvurusu

TRT Çocuk Variloto Başvuru Formu Doldurma – Yaş Sınırı ve Şartları 2024
TRT Çocuk Variloto Başvuru Formu Doldurma
0

TRT Çocuk Variloto Başvurusu Nasıl Yapılır? TRT Çocuk Variloto Başvuru Formu Doldurma – Yaş Sınırı ve Şartları birçok ebeveyn ve çocuk tarafından merak edilmektedir. Variloto, TRT Çocuk’un en sevilen yarışma programlarından biridir. Çocukların keyifle izlediği ve hem eğlenip hem de öğrendiği bir yarışma olan Variloto, her Cumartesi saat 20.05 ve her Pazar saat 17.15’de TRT Çocuk ekranlarına yayınlanmaktadır.

TRT Çocuk Variloto Başvurusu

Temiz enerji ve geri dönüşüm teması ile dikkat çeken bu yarışma programında özel bir elektrikli yarış arabası ile iki takım kozlarını paylaşmakta, eğlenceli parkurlar ve çeşitli etaplar ile çocuklar kazanan takım olmaya çalışmaktadır.

Yarışmada soru-cevap, yapboz ve araba yarışı etapları bulunurken, Yarışmacılar yarışa başlamadan önce soru-cevap bölümünde trafik sorularını yanıtlayarak yarışmaya başlamaktadır.

Daha sonra yapboz aşaması ile kırmızı ve turkuaz takım yarışmacıları belirlenmekte ve çocuklar bu turda puan toplayarak takımları belirlemektedir. Ardından harika bir parkurda araba yarışı başlamaktadır.

Pek çok çocuk bu yarışma programına katılmak isterken, çocuklar ve ebeveynleri Variloto başvuru süreci hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir.

TRT Çocuk Variloto Başvuru Formu Doldurma
TRT Çocuk Variloto Başvuru Formu Doldurma

Variloto Başvurusu Nasıl Yapılır?

Variloto yarışmasına katılmak isteyen pek çok çocuk ve ailesi özellikle Variloto başvurusu nasıl yapılır? Sorusuna yanıt aramaktadır. Başvurular oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilirken, çocukların ebeveynleri ile birlikte TRT Çocuk web sayfası üzerinden başvuru yapması gerekmektedir.

Variloto başvuru 2023 yılında yalnızca web sitesi üzerinde yer alan başvuru formu ile yapılabilmekte ve başvuru için sırasıyla şu adımların takip edilmesi gerekmektedir.

 • TRT Çocuk web sayfasına gidin.
 • Ana sayfada üst kısımda yer alan arama motoruna tıklayın.
 • Arama motoruna “Variloto” yazın ve çıkan sonuca tıklayın.
 • Variloto programının sayfasında orta kısmında yer alan “Yarışma” butonuna tıklayın.
 • Açılan bölümde “Variloto Başvurusu” seçeneğine tıklayın.
 • Ardından başvuru formu sayfada açılacaktır.
 • Başvuru formunda istenen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.
 • Ardından “Gönder” butonuna tıklayarak formu gönderin.

Başvuru aşaması bu adımlardan oluşmaktadır ve çocuklar bu adımlar ile kolayca yarışma için başvuruda bulunabilmektedir. Başvurular yetkili ekip tarafından değerlendirilmekte ve katılmaya hak kazanan çocukların ebeveynleri telefon ile aranarak bilgi verilmektedir.

TRT Çocuk Variloto Başvuru Formu Doldurma
TRT Çocuk Variloto Başvuru Formu Doldurma
TRT Çocuk Variloto Başvuru Formu Doldurma
TRT Çocuk Variloto Başvuru Formu Doldurma

İlginizi Çekebilir: TRT Çocuk Rüzgar Gülü Başvuru

 

Variloto Başvuru Yaş Sınırı

Varioloto yarışmasına katılmak isteyen çocuklar için belirli bir yaş sınırı bulunmaktadır. Variloto başvuru yaş sınırı için program 2000 ve üzeri tarihlerde doğmuş olan çocukları yarışmaya kabul etmektedir.

Variloto yaş sınırı 2023 yılında kısacası 23’tür ancak bu yarışma çocuklar için düzenlenen bir yarışma olduğu için genellikle yarışmaya 8 ila 16 yaş arası çocukların başvuruları kabul edilmektedir. Ancak 2000 ve sonrası doğan herkes yarışmaya başvurabilmektedir.

Bazı durumlarda 23 yaşına kadar ergen ve yetişkinler de yarışmaya çağrılabilmekte, bu nedenle de bu yaş sınırında olan herkesin başvurması önerilmektedir.

Variloto Başvuru Şartları

Variloto TRT Çocuk’un en sevilen yarışma programlarından biridir ve bu nedenle de pek çok çocuk bu yarışmaya katılarak diğer çocuklarla yarışmak ve sonunda kazanan takım olmak istemektedir. Ebeveynler ve çocuklar tarafından bu nedenle başvuru şartları oldukça merak edilmektedir.

Variloto başvuru şartları arasında yalnızca yaş sınırı bulunmaktadır ve yaş sınırını karşılayan her çocuk programa başvurabilmekte ve Variloto yarışmacısı olabilmektedir. Variloto için belirlenen yaş sınırı 2000 ve daha ileri tarihli doğumlu çocuklardır.

Özellikle 7-23 yaş arası olan herkes bu yarışma için başvuru yapabilmekte ve bu sınırı karşılayan herkesin başvuruları değerlendirilmektedir.

TRT Çocuk Variloto Başvuru Formu Doldurma
TRT Çocuk Variloto Başvuru Formu Doldurma

Variloto Başvuru Formu

Variloto yarışma programına sadece TRT Çocuk Variloto sayfasından başvuru yapılabilmekte ve başvuru için kişilerden bir başvuru formu doldurmaları istenmektedir. Variloto’ya katılmak için “Variloto Başvuru Formu”nu doğru ve eksiksiz şekilde doldurma gerekmektedir.

Uygun görülmeniz durumunda Variloto yarışma programı ekibi başvuru sahipleri ile iletişime geçmektedir. Özellikle Varioloto başvuru formu pek çok kişi tarafından merak edilirken, başvuru formunda hangi bilgilerin talep edildiği öğrenilmek istenmektedir.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin başvuru formunda talep edilen şu bilgileri vermesi ve ilgili alanları doldurması gerekmektedir.

 • Çocuğun adı
 • Çocuğun soyadı
 • Doğum tarihi (gün,ay,yıl)
 • İl
 • İlçe
 • Ebeveyn adı
 • Ebeveyn soyadı
 • E-posta
 • Telefon numarası

İstenen tüm bu bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra başvuru formunun “Gönder” butonuna tıklayarak gönderilmesi gerekmektedir. Başvuru formu ekibe ulaşmakta ve değerlendirme süreci kısa bir sürede gerçekleştirilerek başvuru sahiplerine bilgi verilmektedir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir